Nāciju Grand Prix RĪGA 2017
un 3.Eiropas koru olimpiāde

Jaunumi

Pasaules koru olimpiādes Miera zvans tiks izvietots Pēterbaznīcā

Šodien, 11. augustā atkal tika ieskandināts Miera zvans, to izvietojot uz pastāvīgu atrašanos Svētā Pētera baznīcas ekspozīcijā.

Šodien pēc divu gadu pārtraukuma atkal tika ieskandināts Pasaules koru olimpiādes Miera zvans, to svinīgi nododot pastāvīgai izstādīšanai Svētā Pētera baznīcas ekspozīcijā. Gandrīz pustonnu smagais bronzas zvans tika izliets un pirmoreiz ieskandināts 2014.gadā 8.Pasaules koru olimpiādes laikā. Uz tā iegravēts: “Kopā dziedāšana vieno tautas”, atgādinot, ka dziedot mēs varam veicināt sapratni un mieru starp cilvēkiem un tautām visā pasaulē. Miera zvana ieskandināšana bija kā simbolisks vēstījums un uzaicinājums koriem no visas pasaules 2017.gadā atkal satikties Rīgā, lai piedalītos 3.Eiropas koru olimpiādē un Nāciju Grand Prix Riga 2017.

Pēc Miera zvana ieskandināšanas, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, 3.Eiropas koru olimpiādes un Nāciju Grand Prix Rīga 2017 projekta vadītāja Diāna Čivle un 3.Eiropas koru olimpiādes un Nāciju Grand Prix Rīga 2017 mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags gaisā palaida četras baltas dūjas, tā simboliski sūtot ziņu uz visām četrām pasaules malām, aicinot visu pasaules tautu korus nākamgad uz Rīgu.

Miera zvans apmeklētājiem būs apskatāms arī Rīgas svētku laikā, no 12.-14.augustam. Aicinām ikvienu izmantot izdevību un doties to apskatīt, nofotografējoties pie zvana un daloties ar bildi Facebook, pievienot mirkļabirku #singinriga2017.

Pēc panākumiem 2014. gada Pasaules koru olimpiādes panākumiem Rīgā, 2017.gada vasarā Rīgā notiks nākamais starptautiskais kordziedāšanas pasākums. 3. Eiropas koru olimpiāde un Nāciju Grand Prix Rīga 2017 norisināsies no 2017. gada 16. līdz 23. jūlijam un atkal Latvijas galvaspilsētā pulcēs dziedātājus no visas pasaules .

Pasaules koru olimpiāde ir lielākais pasaules koru mūzikas festivāls, kas no 9. līdz 19. jūlijam Rīgā pulcēja piecu kontinentu 73 valstu 460 koru 27 000 dalībniekus. Tās mērķis ir apvienot korus draudzīgā sacensībā un apliecināt kopā dziedāšanas nozīmīgumu. Desmit dienu laikā Rīgas koncertzālēs un parkos norisinājās konkursi 29 kategorijās, meistarklases un semināri, īpašie koncerti un koru draudzības koncerti, dalībnieku gājiens un daudzi citi aizraujoši pasākumi. Pasaules koru olimpiādes tiek rīkotas kopš 2000. gada un notiek reizi divos gados. Pasaules koru olimpiādi Rīgā rīkoja nodibinājums Rīga 2014 sadarbībā ar Vācijas kultūras organizāciju INTERKULTUR.