Nāciju Grand Prix RĪGA 2017
un 3.Eiropas koru olimpiāde

Jaunumi

Rīgas svētku laikā Krastmalā darbosies LIVE RIGA skaņu ierakstu studija

Lai gatavotos 3.Eiropas koru olimpiādei un Nāciju Grand Prix Rīga 2017, kas jau mazāk kā pēc gada notiks Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās, Rīgas svētku laikā 11.novembra krastmalā būs atvērta LIVE RIGA skaņu ierakstu studija, kurā iegriezties aicināts ikkatrs Rīgas svētku apmeklētājs.

Iedziedot tajā kādu no latviešu tautasdziesmām, ikviens iegūs unikālu iespēju pievienoties Lielākā pasaules kora akcijai, kā arī vienlaikus kļūt par atraktīvu audiovizuālu video klipu dalībnieku, kas palīdzēs citu valstu koriem un individuāliem dziedātājiem mācīties dziesmas, kas nākamgad tiks kopīgi dziedātas Koru olimpiādes laikā Rīgā.

Tāpat Rīgas svētku laikā visi ir aicināti apmeklēt Sv.Pētera baznīcu, kur šobrīd apskatāms Pasaules koru olimpiādes Miera zvans. Gandrīz pustonnu smagais bronzas zvans tika izliets un pirmoreiz ieskandināts 2014.gadā 8.Pasaules koru olimpiādes laikā. Uz tā iegravēts: “Kopā dziedāšana vieno tautas”, atgādinot, ka dziedot mēs varam veicināt sapratni un mieru starp cilvēkiem un tautām visā pasaulē. Nofotografējoties pie zvana un daloties ar šo bildi Facebook, pievienojot tai mirkļabirku #singinriga2017, ikviens var iesaistīties Pasaules lielākā kora veidošanā, kas nākamgad 3.Eiropas koru olimpiāde un Nāciju Grand Prix Rīga 2017 ietvaros tiks veidots Rīgā.

 Lielākais pasaules koris ir akcija, kurā piedaloties, varam apliecināt savu izpratni un  cieņu par ikvienas tautas tradīcijām, dziedāšanu kā humānu rīcību, kultūru daudzveidību un mieru pasaulē. Tās dalībnieki kopīgās aktivitātēs iepazīstina ar savas tautas kultūru, kā arī cenšas gūt dziļāku izpratni par citu tautu kultūrā.

Plānots, ka 3.Eiropas koru olimpiādē un Nāciju Grand Prix, kas no 2017.gada 16.-23.jūlijam notiks Rīgā, pasaules līmeņa koru sacensībās noskaidrojot Eiropas čempiona titulu ieguvējus un sacenšoties par Nāciju Grand Prix Rīga 2017 tituliem, piedalīsies ap 200 pasaules koru un 12 000 dziedātāju no visas pasaules. Tās ietvaros skaistākajās Rīgas un Latvijas koncertzālēs, baznīcās, parkos un svēros notiks koru konkursi 10 dažādās koru dziedāšanas kategorijās, izcilu pasaules līmeņa diriģentu meistarklases, nāciju parāde, čempionu un draudzības koncerti, bērnu un jauniešu koru lielkoncerts. Paredzēti arī virkne bezmaksas brīvdabas koncerti Rīgas parkos uz esošām un uz īpaši izveidotām skatuvēm, kā arī svētku un gala koncerti Arēnā Rīga.