Nāciju Grand Prix RĪGA 2017
un 3.Eiropas koru olimpiāde

Jaunumi

SANĀCIET, SADZIEDIET KOPĀ AR PASAULES KORIEM!

Ir sākusies biļešu tirdzniecība uz Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3.Eiropas koru olimpiādes programmas pasākumiem, kas Rīgu pārvērtīs pasaules kormūzikas galvaspilsētā.

Biļetes no 20.aprīļa ir nopērkamas visās “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā 

No 16.-23.jūlijam vairāk kā 150 koru Rīgā sacentīsies 10 dažādas kategorijās, brīvdabas skatuves pieskandinās draudzības koncerti, dalībnieku gājiens, notiks XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku Ieskaņu koncerts “Pa zvaigžņu ceļu”, paredzēti koncerti Rīgas Domā un īpaši pasākumi Arēnā Rīga. Vairums no gaidāmajiem koru olimpiādes pasākumiem ikvienam būs pieejami bez maksas, dodot iespēju ikvienam iegūt jaunus iespaidus un iepazīt dažādu tautu kultūras. Līdzās plašajam bezmaksas pasākumu klāstam būs īpaši veidotas koncertprogrammas.

20.jūlijā uz Arēnu Rīga aicināti gan lielie, gan mazie, lai redzētu multimediālu bērnu un jauniešu koru lielkoncertu TILTIEM PĀRI, kas stāsta par atšķirīgām pasaulēm un tiltiem, kas mūs vieno. Koncertā piedalīsies solisti Aminata un Daumants Kalniņš, dažādu valstu jauniešu kori, Rīgas mūzikas skolu apvienotais simfoniskais orķestris un Kristapa Krievkalna grupa. Pirmatskaņojumu šajā lielkoncertā piedzīvos Ulda Marhilēviča un Guntara Rača īpaši koru olimpiādei sacerētais dziesmu cikls TILTIEM PĀRI.

22.jūlija vakarā Arēnā Rīga ikvienam ir iespēja būt klāt jaunas tradīcijas dzimšanai. Eirovīzijas starptautisko konkursu ģimenei pievienosies jauns televīzijas talantu konkurss EIROVĪZIJAS GADA KORIS. Par konkursa uzvarētāja godu sacentīsies kori no deviņām valstīm: Austrijas, Beļģijas, Dānijas, Igaunijas, Latvijas, Slovēnijas, Ungārijas, Vācijas un Lielbritānijas (Velsas), katrs izpildot sešas minūtes garu programmu. Konkursu vērtēs starptautiska žūrija, kurā Latviju pārstāvēs operdzidātāja Elīna Garanča.

Mūzikas gardēžus noteikti ieinteresēs latviešu un skandināvu laikmetīgās garīgas mūzikas koncerts ZIEMEĻU GAISMA, kas 18.jūnijā notiks Rīgas Domā. Garīgā mūzika izskanēs Rīgas Doma zēnu kora, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas zēnu kora, Erebrū  kamerkora (Örebro chamber choir, Zviedrija), vokālās grupas “Nordic Voices” (Norvēģija),  un ērģelnieces Ivetas Apkalnas izpildījumā. Savukārt 21. jūlijā Rīgas Doms ieskanēsies varenā piecsimtbalsīgā daudznacionālā korī, kopdziedāšanas koncertā atskaņojot J.Haidna oratoriju  PASAULES RADĪŠANA.

Tiem, kam nebūs laika sekot koru konkursiem, bet ir vēlme sajust īpašo koru olimpiādes atmosfēru, emocijas un čempionu koru dažādo skanējumu, ir vērts apmeklēt koru olimpiādes konkursu uzvarētāju APBALVOŠANAS CEREMONIJU 19.jūnijā un NOSLĒGUMA KONCERTU 23.jūlijā Arēnā Rīga. Tā būs iespēja klātienē redzēt neviltoto dalībnieku prieku, saņemot balvas, klausīties un dziedāt līdzi īpašai Festivāla kora programmai.

Nepalaidiet garām nākamnedēļ iespēju reģistrēties PASAULES KORĪ, lai saņemtu īpašos koru olimpiādes piedāvājumus un atlaides biļetēm. PASAULES KORIS ir akcija, kurā aicināts iesaistīties ik viens, kam patīk dziedāt, kas grib iepazīt jaunus draugus un aktīvi baudīt dažādās iespējas, ko piedāvā Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3.Eiropas koru olimpiāde. Vairāk par piedāvājumu lasiet sadaļā Pasaules koris.

2017.gadā no 16. līdz 23.jūlijam mēs visi sanāksim kopā Grand Prix Rīga 2017 un 3.Eiropas koru olimpiādē, lai draudzētos, iepazītu un labāk izprastu viens otra kultūru, apliecinot, ka kopā dziedāšana vieno tautas. Koru olimpiādes pasākumus finansē Rīgas dome, organizē Rīgas Tūrisma Attīstības Birojs un vācu kultūras organizācija Interkultur.