Nāciju Grand Prix RĪGA 2017
un 3.Eiropas koru olimpiāde

Jaunumi

Uldis Marhilēvičs savā jubilejas gadā sarakstījis skaņdarbu lieluzvedumam "Tiltiem pāri"

Tautā iemīļotais mūziķis un komponists Uldis Marhilēvičs savas 60. jubilejas gadā ir sarakstījis skaņdarbu multimediālam bērnu un jauniešu koru lieluzvedumam „Tiltiem pāri”, kas pirmatskaņojumu piedzīvos koru olimpiādes ietvaros 20. jūlijā Arēnā Rīga.

Uzveduma režisore, tērpu, horeogrāfijas un video koncepcijas autore ir Margo Zālīte, bet scenogrāfs – Kristaps Skulte.

Multimediālais bērnu un jauniešu koru lieluzvedums „Tiltiem pāri” veltīts dažādām, atšķirīgām pasaulēm un tiltiem, kas mūs savieno. Koncerta sākumā labākie bērnu/jauniešu kori no Igaunijas, Čehijas, Lielbritānijas, Indonēzijas, Krievijas, Baltkrievijas mūzikā pavērs durvis uz savas tautas kultūru. Turpinājumā dzirdēsim Bruno Skultes “Bolero” no baleta “Brīvības sakta” un Valta Pūces skaņdarba “Perpetum mobile” Rīgas mūzikas skolu apvienotā simfoniskā orķestra izpildījumā diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā.

Lieluzveduma otrajā daļā izskanēs komponista Ulda Marhilēviča un Guntara Rača īpaši koru olimpiādei sacerētais dziesmu cikls “Tiltiem pāri”, kas vēsta par to, kā pieņemt svešādo, kā ļaut mīlestībai uzvarēt aizspriedumus. “Esmu sapratis, ka iejusties soģa lomā un vērsties pret līdzcilvēkiem  ir ļoti viegli, taču mums ir lemts būt dažādiem, līdz ar to tādas cilvēka dvēseles skaistākās izpausmes kā žēlsirdība un iejūtība ir ļoti nozīmīgas. Gribas, lai cilvēki apjauš to dabisko saikni, kas mums ir citam ar citu. Visi esam vienoti un nav svarīgi no kurienes  nākam – Āfrikas vai Latvijas, ” par  jaundarbu saka tās komponists Uldis Marhilēvičs

Dziesmu cikls “Tiltiem pāri” izskanēs dažādu valstu 800 jauno koristu un solistu Aminatas un Daumanta Kalniņa izpildījumā. Kopā ar viņiem dzirdēsiet DJ Monsta, saksofonistu Oskaru Petrauski, kā arī pavadošo grupu Kristapa Krievkalna vadībā. Jau maija beigās režisore Margo Zālīte tiksies ar Latvijas dejotājiem un dziedātājiem, lai strādātu pie mēģinājumiem un ideju īstenošanas procesiem.

Biļetes uz koncertu „Tiltiem pāri”