Nāciju Grand Prix RĪGA 2017
un 3.Eiropas koru olimpiāde

Jaunumi

RĒZEKNĒ. Brazīlijas un Šveices skaņas

Rēzeknieši un pilsētas viesi 21. jūlijā koncertā Latgales vēstniecībā GORS varēs ļauties Brazīlijas un Šveices koru skanējumam.

Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādes laikā Šveices koris “Vokalensemble incantanti” un vokālā grupa “Boca Que Usa” dosies uz Rēzekni, lai Latgales vēstniecībā GORS sniegtu koncertu visiem interesentiem un iepazīstinātu ar savām tautas dziesmām.

Šveices kori “Vokalensemble incantanti” raksturo trīs vārdi – aizkustinoši, jauni un ambiciozi. Kori 2002./2003. gada ziemā nodibināja Grīsona ģimnāzijas kora skolas absolventi, turpmāk sniedzot regulārus koncertus visa gada garumā. Vārds “incantanti”, kas radies no itāļu valodas vārda “incantare”, nozīmē “sajūsmināt” un tas arī par Šveices dziedātājiem pasaka visu. Viens no lielākajiem kora pastāvēšanas notikumiem bija piedalīšanās “Eiropas Jauniešu koru festivālā” Bāzelē 2012. gadā. “Vokalensemble incantanti” regulāri koncertē kopā ar citiem koriem, solistiem, instrumentālistiem un orķestri. 2014. gadā koris ieguva pirmo vietu Eiropas Jaunatnes mūzikas festivālā Beļģijā. Šogad koris kā kultūras vēstnieks, izpildot Šveices komponista Ivo Antognini skaņdarbu “Lūgšana Mātei Zemei”, uzstājās arī Karnegi zālē Ņujorkā. 

Vokālā grupa “Boca Que Usa” no Brazīlijas ir izveidota 1997. gadā Brazīlijas pilsētā Niteroi pie Riodežaneiro. Vokālā grupa ir guvusi vietēja un starptautiska mēroga sasniegumus nozīmīgos konkursos, kuru vidū 2006. gadā iegūtā zelta medaļa kā labākajai vokālajai grupai konkursā “Concurso de Interpretación Coral de Música Folklórica y Popular Sudamericana”, 2011. gadā konkursā “Concurso Internacional de Coros AMERIDE” 23 kolektīvu konkurencē iegūstot zelta medaļu un kļūstot par vienīgo apbalvoto kolektīvu no Brazīlijas. 2014. gadā Spānijā notiekošajā konkursā “Canta al Mar 2014”, grupa ieguva zelta medaļu abās kategorijās, kurās startēja, garīgo dziesmu kategorijā saņemot visaugstāko punktu skaitu no visiem dalībniekiem.

Biļetes var iegādāties šeit