Nāciju Grand Prix RĪGA 2017
un 3.Eiropas koru olimpiāde

Jaunumi

Eiropas koru olimpiādes reģionālais koncerts notiks arī Liepājā

20.jūlijā pulksten 19 koncertzālē “Lielais dzintars” notiks Nāciju grand Prix Rīga 2017 un 3.Eiropas koru olimpiādes Liepājas koncerts, kurā klausītājus priecēs Dienvidķīnas un Dienvidāfrikas sieviešu un meiteņu kori, izpildot Ķīnas un Āfrikas tautas mūziku, kā arī nacionālo komponistu oriģinālskaņdarbus.

Kimberli meiteņu koris (Kimberley Girls’ Choir) un Dienvidķīnas universitātes sieviešu koris (South China Normal University Choir) atzīti par unikāliem savas tautas koru tradīciju nesējiem, un ar atzinību novērtēts to profesionāli augstais sniegums.

Dienvidķīnas universitātes sieviešu koris dibināts 2009. gadā, un tā dalībnieces galvenokārt ir universitātes mūzikas nodaļas audzēknes. Neilgi pēc dibināšanas aizrautīgā darba un augstās muzikālās kvalitātes dēļ, koris kļuvis par atpazīstamu un labi novērtētu kolektīvu starp Ķīnas universitāšu koriem. 2012. gadā koris konkursā „Xinghai balvas starptautiskās koru sacensības” ieguva zelta diplomu un platīna nomināciju divās kategorijās, bet 2013. gadā Ķīnas Kultūras ministrija izvēlējās kori dalībai Sanhuanas Dziesmu svētkos Argentīnā. Dienvidķīnas universitātes sieviešu kora dziedāšanas stils ir smalks, tīrs un krāšņs, tas kļūst arvien izcilāks uzkrāto sasniegumu, bagātīgās izteiksmes un daudzveidīgo priekšnesumu dēļ.

Kimberli meiteņu koris nosaukumu ieguvis par godu Kimberli pilsētai Dienvidāfrikas Ziemeļkāpas provincē. Kora sastāvā ir aptuveni 60 meitenes, un tā mūzikas žanri ir daudzveidīgi - koris uzstājas ar klasisko un mūsdienu komponistu mūziku, kā arī ar populārām mūsdienu dziesmām.  Kimberli meiteņu koris ir veiksmīgi piedalījies dažādos nacionālos un starptautiskos koru konkursos un festivālos, piemēram, 2016. gadā koris ieguva 8. un 10. pakāpes sudraba diplomu Pasaules koru olimpiādē Sočos. Koris ir apņēmies sasniegt māksliniecisku izcilību un Kimberli pilsētas meitenēm sniedz cerību uz pašizaugsmi un iespēju attīstīt savu balsi – mākslinieciskās vadītājas Filisas Goldblatas vadībā rupjie dimanti kļūst par pulētiem un mirdzošiem spīdekļiem.

Koncerts notiks 2 daļās ar starpbrīdi, kopējais norises laiks - 1 stunda 50 minūtes. Norises vieta - Lielā zāle, organizē – SIA “Lielais dzintars’. Koncerts tapis ar Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu. Biļetes no 4 līdz 6 eiro nopērkamas šeit, kā arī koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā.