Nāciju Grand Prix RĪGA 2017
un 3.Eiropas koru olimpiāde

Jaunumi

Šodien Rīgā sākas Eiropas koru olimpiāde

Ar atklāšanas ceremoniju dalībniekiem Latvijas Nacionālajā bibliotēkā šodien, 16. jūlijā pulksten 20.00, sākas Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiāde, kas nedēļas garumā atkal padarīs Rīgu un Latviju par pasaules koru mūzikas galvaspilsētu.

Pēc izciliem panākumiem Pasaules koru olimpiādes organizēšanā 2014. gadā, kas jau atzīta par līdz šim veiksmīgāko šī pasākuma vēsturē, Rīga ieguva tiesības rīkot Nāciju Grand Prix Rīga 2017 un 3. Eiropas koru olimpiādi, dodot iespēju Latvijai atkal spoži iemirdzēties pasaules koru mūzikas kartē, stiprināt valsts starptautisko tēlu, kā arī parādīt mūsu pašu unikālās kultūras un kordziedāšanas tradīcijas.

Atklāšanas ceremonijā olimpiādes dalībniekus ar uzrunu sveiks Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs un vācu kultūras organizācijas INTERKULTUR prezidents Ginters Tīčs. Pēc svinīgajām uzrunām un dalībvalstu karogu parādes kopā ar Latvijas koriem dziedās kori no Apvienotās Karalistes, Ķīnas, Šveices, Krievijas, Dienvidāfrikas un Dānijas, kas katrs uz Latviju atbraukuši ar savu tautasdziesmu. Atklāšanas ceremonijas laikā šo dziesmu nošu materiāls tiks dāvināts Latvijas Nacionālajai bibliotēkai, simbolizējot kultūru apmaiņu un vienojot cilvēkus visā pasaulē. Ceremonijas dalībniekus priecēs arī etnomūziķe Kristīne Kārkle un komponists Raimonds Tiguls. Atklāšanas ceremonijas režisors ir Uģis Brikmanis, mākslinieciskais vadītājs – Romāns Vanags.