Nāciju Grand Prix RĪGA 2017
un 3.Eiropas koru olimpiāde

Presei

Par 3.Eiropas koru olimpiādi un Nāciju Grand Prix Rīga 2017

No 2017.gada 16.-23.jūlijam Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās notiks 3.Eiropas koru olimpiāde un Nāciju Grand Prix Rīga 2017.

Plānots, ka pasākumā piedalīsies ap 200 pasaules koru un 12 000 dziedātāju, pasaules līmeņa koru sacensībās noskaidrojot Eiropas čempiona titulu ieguvējus un sacenšoties par Nāciju Grand Prix Rīga 2017 tituliem pasaules labāko koru konkurencē. 

Eiropas koru olimpiāde notiek reizi divos gados, tās ideja un mērķis ir caur dziesmu veicināt izpratni un mieru starp tautām, vienot cilvēkus no visas pasaules draudzīgā sacensībā.  Pasākuma vienojošais moto: “Singing together brings nations together”.

3.Eiropas koru olimpiādes un Nāciju Grand Prix Rīga 2017 ietvaros skaistākajās Rīgas un Latvijas koncertzālēs, baznīcās, parkos un svēros notiks koru konkursi 10 dažādās koru dziedāšanas kategorijās, izcilu pasaules līmeņa diriģentu meistarklases, nāciju parāde, čempionu un draudzības koncerti, bērnu un jauniešu koru lielkoncerts. Paredzēti arī virkne bezmaksas brīvdabas koncerti Rīgas parkos uz esošām un uz īpaši izveidotām skatuvēm, kā arī svētku un gala koncerti Arēnā Rīga.

Kā zināms, pēc izciliem panākumiem Pasaules koru olimpiādes organizēšanā 2014.gadā, kas 2014.gadā atveda uz Rīgu dziedātājus no 73 pasaules valstīm un jau atzīta par līdz šim veiksmīgāko šī pasākuma vēsturē, Rīga ieguvusi tiesības rīkot 3.Eiropas koru olimpiādi un Nāciju Grand Prix Rīga 2017, dodot iespēju Latvijai atkal spoži iemirdzēties pasaules koru mūzikas kartē, stiprināt valsts starptautisko tēlu, kā arī parādīt mūsu pašu unikālās kultūras un kordziedāšanas tradīcijas.

Papildus informācija:

Liene Pētersone
3.Eiropas koru olimpiāde & Nāciju Grand Prix
Sabiedrisko attiecību vadītāja
e-pasts: Liene.Pētersone@riga.lv; mob.26472932