Nāciju Grand Prix RĪGA 2017
un 3.Eiropas koru olimpiāde

Programma

ZIEMEĻU GAISMA

Mūsdienu latviešu un skandināvu komponistu  mūzika izskanēs augstas raudzes mūziķu izpildījumā. Koncertā skanēs Ola Gjeilo, Ērika Ešenvalda, Riharda Dubra, Aivara Kalēja, Maijas Einfeldes, Bjērns Šelbreds, Lase Tūresens, Antons Landešons – Andreas, Juhans-Mangnuss Šēbergs, Pētera Vaska darbi,  kā arī speciāli šim koncertam tapušais  Uģa Prauliņa jaundarbs Viderunt omnes zēnu koriem. Koncerta mākslinieciskais vadītājs – Romāns Vanags, režisors - Uģis Brikmanis.

“Nakts koncerts “Ziemeļu gaisma” Rīgas Domā – pilsētas galvenajā un senākajā katedrālē - mūzikas un seno vitrāžu gaismas mistērija, kurā savijas izcilās ērģelnieces Ivetas Apkalnas spēlēto romantisko ērģeļu varenais skanējums ar gaismai veltītiem skaņdarbiem kora mūzikā, atgādinot mūsdienu racionālajam laikmetam par mūžam neizzināmo dabu, kas ar debesīs ierakstītiem rakstiem vēsta mums par esības Noslēpumu, kas zināms tikai Radītājam.”
Uģis Brikmanis

Koncertā piedalīsies:
Iveta Apkalna ir viena no Eiropas aktīvākajām un pieprasītākajām solo ērģelniecēm. Viņas spēlē savienojas spožs koncertiskums, perfekta virtuozitāte un nevainojama stila izpratne. Ivetai raksturīgais dzirkstošais dzīvesprieks un vienlaikus ļoti nopietnā attieksme pret darbu, rūpīgā attieksme pret detaļām un vienlaikus spēja uzburt vērienīgas interpretācijas ļauj karaliski pārvaldīt instrumentu, ko mēdz dēvēt par mūzikas instrumentu radības kroni.

Nordic Voices. Māksliniecisks radošums, daudzpusīgums, tehniska precizitāte – šīs ir svarīgākās sastāvdaļas ideālai izpildītājmākslinieku ansambļa receptei. Šo formulu pilnīgu dara vēl kāds komponents – gluži neaprakstāms, teju maģisks, ko saucam par skatuvisko šarmu. Tieši šie elementi veido Nordic Voices – sešbalsīgu a capella grupu, kas raisa atbalsi ne vien Norvēģijā, bet arī daudz tālākās zemēs – Dienvidāfrikā, Taivānā, Bolīvijā un ASV.

Erebrū kamerkoris, ko vada Freds Šēbergs (Fred Sjöberg), ir dibināts pirms 55 gadiem. Freds Šēbergs pārņēma diriģenta pienākumus 1983. gadā un drīz vien svinēs 35 gadu jubileju mākslinieciskā vadītāja lomā. Kora bagātajā vēsturē ir dalība dažādos konkursos, televīzijas programmās un koncertturnejās, kā arī vairāku ierakstu tapšanā kopā ar Zviedrijas kamerorķestri.

Rīgas Doma zēnu koris dibināts 1950. gadā. Latvijas koru saimē Rīgas Doma zēnu koris ir viens no visaktīvāk koncertējošiem kolektīviem, kura devums ir novērtēts ar nopietnāko Latvijas apbalvojumu mūzikā - Lielo Mūzikas balvu. Koris regulāri koncertē Latvijas vadošajās koncertzālēs un baznīcās, un ir uzstājies daudzās pasaules valstīs: Beļģijā, Nīderlandē, Vācijā, Francijā, Šveicē, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Amerikā, Kanādā, Japānā u.c.
Rīgas Doma zēnu kora kontā ir 23 solo ieraksti kompaktdisku formātā.

Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris dibināts 1981. gadā un ir viens no vadošajiem zēnu koriem Baltijas valstīs, par ko liecina vairāku starptautisku koru konkursu augstākās balvas. Plašajā un daudzveidīgajā kora repertuārā iekļauti skaņdarbi no renesanses līdz romantismam, 20. gadsimta mūzika, kā arī latviešu tautasdziesmu apdares un oriģinālskaņdarbi. Gada laikā koris sniedz ap 40 koncertu Latvijā. Zēnu balsis ir skanējušas Austrālijā, ASV, Kanādā, Brazīlijā, Venecuēlā, Dienvidāfrikas Republikā un Singapūrā.

Atpakaļ pie pasākumiem Printēt